вторник, 5 март 2024

Навивачите на Селтик бараат од клубот да го купи Миовски

Објавено на

часот

Сподели

Миовски веќе има 11 голови оваа сезона во сите натпреварувања за Абердин. Изминатиов викенд погоди и против Ренџерс, па тоа ги активира навивачите на Селтик кој бараат од клубот да го купи Македонецот.

„Би го земал Миовски во нашиот тим за да дава голови. Миовски би постигнал еден куп погодоци за Селтик. Бојан Миовски е фудбалер кој дефинитивно треба да стане дел од клубот уште во јануари“, се само дел од коментарите на навивачите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ