четврток, 13 јуни 2024

Навивачите на Црвена звезда против Пикси: Никогаш не си бил наш! (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Стојковиќ е еден од најдобрите српски фудбалери во историјата, играше за Црвена звезда и беше претседател на овој клуб, во моментов е селектор на репрезентацијата на Србија.
 
Тој веќе подолго време е во лоши односи со генералниот директор на Црвена звезда, Звездан Терзиќ со кого се препукуваат преку медиумите.
 
Во финалето од Купот на Србија, навивачите на Црвена звезда му порачаа на Пикси: „Никогаш не беше твоја! Никогаш не беше наш. На деценискиот потоп после тебе се сеќава секој звездаш. Сајонара!“.
 
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ