недела, 21 април 2024

Навивачи, Југославија ве чека!

Објавено на

часот

Сподели

Фан зоната во Ниш беше сместена во мензата на Електротехничкиот факултет

„Дружењето на верните навивачи на македонската репрезентација, претставниците на медиумите и на сите гости – љубители на ракометот што ќе ги бодрат нашите репрезентативци на ЕП 2012 Србија во Белград, ќе се одвива во фан-зоната во хотелот „Југославија” – 1 кат. Отворањето на фан-зоната е на 21 јануари (сабота) во 14 часот“, пишува во соопштението на РФМ до медиумите.

Веројатно гостите и персоналот на хотелот ќе бидат изненадени од присуството на Гоцевата раса во Југославија, а можеби, ако некој биде понесен од амбиентот, ќе се запее и „Од Вардара па до Триглава“…

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ