четврток, 23 мај 2024

Навивач во Саудиска Арабија со камшик удираше фудбалер на Ал Итихад (ВИДЕО)

Шокантни сцени од најдобрата лига во Саудиска Арабија во која играат бројни ѕвезди, навивач со камшик нападна противнички фудбалер и тоа по финалето од Суперкупот на оваа земја.

Објавено на

часот

Сподели

Напаѓачот на Ал Итхиад, Абдеразак Хамдалах влезе во конфликт со навивач на Ал Хилал и го испрска со вода, тој се налути, извади камшик и почна да удира по фудбалерот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ