недела, 26 мај 2024

Наполи во судиското продолжение испушти победа во Удине (ВИДЕО)

Удинезе дојде до бод против Наполи со гол на Саксес во судиското продолжение од мечот, дуелот заврши 1-1.

Објавено на

часот

Сподели

Наполи беше пред победа во Удине, но домаќините се спасија пред последниот судиски свиреж.

Наполитанците поведоа по шест минути игра во второто полувреме со гол на Осимен по асистенција од Политано.

На десет минути до крајот Осимен даде уште еден гол, но ВАР му го поништи поради офсајд.

Кога се очекуваше дека Удинезе ќе доживеа уште еден пораз, Скасес постигна гол во втората минута од судиското продолжение и донесе бод за својот тим.

Удинезе уште се наоѓа во зоната за испаѓање и до крајот на сезоната ќе води голема битка за опстанок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ