среда, 29 мај 2024

Наполи со пресврт ги освои трите бода кај Монца (ВИДЕО)

Во натпревар со шест гола, Наполи со 4-2 славеше на гостувањето кај Монца иако имаше негатива по првото полувреме.

Објавено на

часот

Сподели

Монца имаше одличен почеток на мечот, поведе со гол на Ѓуриѓ уште во деветата минута. Тој резултат беше актуелен и на полувремето.

По десет минути игра во вториот дел следуваше блицкриг на Наполи кој траеше шест минути, за тој период дадоа дури три гола. Осимен, Политано и Зиелински погодија за водство на Наполи од 3-1.

Во 62. минута Коплани даде гол за 3-2, но во 62. минута Распадори реализираше за конечна победа од 4-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ