петок, 19 април 2024

Наполи има нов тренер, трет оваа сезона

Неславно помина враќањето на Валтер Мацари во Наполи, тој веќе е минато, а нов тренер е Франческо Калцона.

Објавено на

часот

Сподели

Наполи ќе има и трет тренер оваа сезона. Почнаа со Руди Гарсија, па се обидоа со Валтер Мацари, а сега ќе продолжат со Франческо Калцона.

Тој е актуелен селектор на Словачка и ќе остане на таа позиција и покрај тоа што ќе биде тренер на Наполи.

Неговиот договор со Наполи е до крајот на сезоната. Првиот тренинг со тимот ќе го одржи веќе утре.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ