понеделник, 17 јуни 2024
Серија А

Наполи без Елмас против Болоња

Објавено на

часот

Сподели

На мечот против Интер на домашен терен, Елмас доби жолт картон, за него петти оваа сезона што значи автоматска суспензија за следниот меч.

Поради тоа Лучано Спалети нема да смета на Македонецот за мечот против Болоња. Елмас ќе биде во комбинација за последното коло, дуелот против Сампдорија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ