четврток, 29 февруари 2024

Напаѓач пукаше во патници во метро во Њујорк, едно лице загина (ВИДЕО)

Едно лице загина, а пет се повредени кога вооружен маж отворил оган врз патниците во метрото во Њујорк, соопшти полицијата во тој американски град.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Нападот се случил во надземна метростаница во Бронкс.

Загина 34-годишен маж.

Полицијата трага по најмалку еден напаѓач, кој побегнал од местото на настанот, но не ја исклучува можноста за повеќе осомничени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ