недела, 21 април 2024

Напаѓач во Њујорк пукал во тинејџери на Тајмс сквер (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Пукањето се случило во 42-та улица во близина на Седмата авенија во понеделникот околу 22:50 по локално време, соопшти полицијата.

Момчиња од 15 и 18 години се ранети во нога, а брза помош ги пренела во болница.

Третото момче, седумнаесетгодишник, приватно бил префрлен во друга болница и е исто така во стабилна состојба.

Напаѓачот избегал од местото на инцидентот.

Полицијата соопшти дека на снимките до кои дошле се гледа дека напаѓачот се карал со жртвите, кои биле дел од поголема група, пред пукањето. Набрзо потоа отворил оган.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ