петок, 21 јуни 2024

Нападнат Курто Дудуш, градоначалникот на Шуто Оризари

Денеска околу 15.30 часот во просториите на Општина Шуто Оризари З.И. (47) агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49) од Скопје, градоначалник на општината, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ