четврток, 22 февруари 2024

Напади на полицајци регистрирани во Берово и Кривогаштани

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. Во вториот случај, утрово во 4.30 часот пред угостителски објект во село Кривогаштани, Х.П. физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ