петок, 21 јуни 2024

Напад во Норвешка: четири лица избодени со нож, осомничениот уапсен

Објавено на

часот

Сподели

Меѓу повредените едно лице добило тешки телесни повреди.

Осомничениот е уапсен, објави полицијата на Твитер, без да ги наведе мотивите за нападот.

На местото на нападот, во селото Норе, испратени се голем број полициски патроли, амбулантни возила и три медицински хеликоптери.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ