недела, 14 април 2024

Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец – Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по влажни коловози. Сите патни правци во државата се проодни.

Објавено на

часот

Сподели

Од ЈП Македонијапат информираат дека на одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Воедно апелираат до возачите на внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ