вторник, 5 март 2024
Паднал договор

Најмладиот стрелец во историјата на Шкендија прави трансфер, се сели во Хрватска

Шкендија утрово соопшти дека е договорен трансфер на талентираниот Дашмир Елези, напаѓачот се сели во Локомотива Загреб.

Објавено на

часот

Сподели

19 годишниот Дашмир Елези започнува нова авантура, напаѓачот ќе ја продолжи кариерата во Хрватска.

Шкендија утрово соопшти дека е постигнат договор со Локомотива Загреб, сумата на трансферот не се открива, познато е само дека „црвено-црните“ од Тетово си обзбедиле 10% од следната продажба.

Дашмир Елези е детe на Шкендија, дебитираше на 16 години и стана најмладиот стрелец во историјата на клубот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ