понеделник, 26 февруари 2024

Најмалку два часа се чека на граничниот премин кај Делчево за влез во Бугарија (ВИДЕО)

На граничниот премин кај Делчево има колони возила кои чекаат за влез во Бугарија, јавува МИА.

Фото: МИА

Објавено на

часот

Сподели

Граѓани велат дека чекаат најмалку два часа и дека се пропуштаат само по неколку возила.

„Така е со денови“, велат граѓани кои живеат во пограничниот реон.

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление кој се одбележува уште од вториот век. На овој ден, според христијанското предание, Свети Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан. Празникот се нарекува уште и Водици поради големиот водосвет што го извршува црквата на овој ден.

Со оглед дека ова е продолжен викенд гужвите на граничните премини не се ништо невообичаено.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ