среда, 29 мај 2024

Најдолгиот скок во историјата, Кобајаши прелета 291 метар (ВИДЕО)

Рујоу Кобајаши постави неофицијален светски рекорд во ски скокови откако успеа да прелета неверојатни 291 метри.

Објавено на

часот

Сподели

Тоа е далечина подолга за дури 37,5 метри од претходниот рекорд.

Сепак, овој скок беше дел од егзибициски настан на Ред Бул, па рекордот нема да биде и официјално признаен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ