четврток, 29 февруари 2024

Најдена ловечка пушка во велешко Ореше

Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Велес, вчера го лишиле од слобода Л.А.(75) од велешкото село Ореше.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира денеска МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со наредба на Основен суд Велес, биле пронајдени и одземени ловечка пушка „ТОЗ – 63“ калибар 16мм и патрон со калибар 16мм за ловечка пушка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ