петок, 1 март 2024

Најден бегалецот осуден на 12 години затвор за доиздржување на 8 месеци од казната

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил осуден на казна затвор од 11 години и 10 месеци за сторени кривични дела по член 215 и член 237 од Кривичниот законик. O.T. бил баран по централна потерница врз основа на наредба на КПУ Затвор Куманово за доиздржување на осум месеци од казната.

Фото: 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ