петок, 19 април 2024

Најбруталниот кошаркар во САД разоткриен на Јутјуб (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Но тогаш на глобалната видеомрежа Јутјуб се појави снимка на која се гледаат неговите брутални лични грешки поради кои речиси преку ноќ Вандербилт стана еден од најомразените кошаркари во американската држава Вашингтон, но и многу пошироко.

Приложеното видео е снимено од страна на родител на кошаркар на една од противничките екипи што им се нашле на патот на бруталните играчи на средното училиште „Конел“. Тоа за кратко време стана вистински манифест на грубата игра на Вандербилт, но и на неговиот ништо понежен соиграч Кенон Ванхолбек.
Истовремено на снимката на Јутјуб се појавија и коментари што им одат во прилог на „тепачите“. Највпечатлив е тој на Оскар Газа, тренерот на Вандербилт.
„Факт е дека тој е тврдо момче, но ние што го познаваме подобро знаеме дека тој всушност е добар како кадифено мече. На Јутјуб направија тој да изгледа како најлошото момче на светот, а вистината не е таква. Не е фер и ние му ја даваме целата наша поддршка“, вели Газа.
А дали Вандербилт ќе ја има вашата поддршка проценете откако ќе го погледнете видеото.

 

[video:http://www.youtube.com/watch?v=K6v-bW6wxoY]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ