четврток, 22 февруари 2024
ГОЛ ПРВЕНЕЦ КОЈ ДОЛГО ВРЕМЕ ЌЕ ГО ПАМЕТИ

Наградата „Пушкаш“ за анонимен Бразилец кој постигна страшен гол со ножички (ВИДЕО)

Најдобриот гол во 2023 според ФИФА е дело на Гиљерме Мадруга од Ботафого, 23 годишниот Бразилец постигна страшен гол со ножички од 20 метри.

Објавено на

часот

Сподели

Популарната „Пушкаш“ награда за најубав гол во годината ја доби Гиљерме Мадруга од Ботафого.

Анонимниот Бразилец постигна страшен гол и на натпреварот против Новоризонтино во втората лига, погоди со ножички од 20 метри.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ