четврток, 30 мај 2024

Нагелсман го објави составот на Германија за Европското првенство, изостави неколку звучни имиња

Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман го објави составот за Европското првенствo, на списокот нема место за Хумелс, Горецка, Бранд, Адејеми, Зиле, Гнабри и Вернер.

Објавено на

часот

Сподели

„Панцерите“ ги открија адутите за континенталниот собир на кој тие ќе бидат домаќини.

Јулијан Наглесман попладнево ги соопшти имињата на фудбалерите кои добија повик, на списокот нема место за неколку звучни имиња како Хумелс, Горецка, Бранд, Адејеми, Зиле, Гнабри и Вернер.

Дополнително уште еден играч ќе биде разочаран, во моментов има 27 имиња а на Европското првенство можат да бидат пријавени само 26 фудбалери.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ