недела, 26 мај 2024

Надал покажа моќ на стартот од турнирот во Мадрид, загуби само еден гејм

Рафаел Надал и покрај тоа што не беше целосно подготвен реши да настапи на турнирот во Мадрид, а ако се суди според стартот тој се наоѓа во импресивна форма.

Објавено на

часот

Сподели

Надал во својот прв меч во Мадрид го победи американскиот тенисер Дарвин Бланч со само еден загубен гем. Беше 6-1 и 6-0.

Во следното коло Надал ќе има многу посериозен предизвик, противник му е Де Минор кој е 10. носител на турнирот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ