среда, 29 мај 2024

Надал и Алкараз ќе играат во Мадрид, се чека одговор од Ѓоковиќ

Рафаел Надал е веќе во Мадрид каде тренира, Карлос Алкараз ќе се обиде да игра, а прашање е дали ќе настапи Новак Ѓоковиќ.

Објавено на

часот

Сподели

Од 24. април до 5. мај се игра мастерс турнирот во Мадрид. По испаѓањето во полуфиналето во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ потврди дека ќе игра на Ролан Гарос и Вимблдон, но не кажа ништо за другите турнири.

Отворено е прашањето дали ќе игра во Мадрид и Рим, турнирите кои му претходат на Ролан Гарос.

Рафаел Надал веќе е пристигнат во Мадрид и тренира. Карлос Алкарас кој имаше проблеми со раката ќе се обиде да игра. Но уште нема информации дали ќе настапи и Ѓоковиќ.

Србинот како носител автоматски е пријавен за турнирот во Мадрид, исто како и за тој во Рим. Но, ништо не е официјално додека не дојде потврда од играчот или од страна на турнирот. Засега такво нешто нема.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ