четврток, 23 мај 2024

Надал го потврди настапот во Барселона, турнирот на кој има 11 титули

До последен момент беше неизвесно дали Рафаел Надал ќе настапи на мастерс турнирот во Барселона кој почна денеска, тој сепак потврди дека ќе игра.

Објавено на

часот

Сподели

Надал поради повреди откажа настапи на неколку турнири претходно, но сега е фит и ќе игра во Барселона.

„Дојдов овде и одлучив во последен момент. Утре ќе бирам на теренот“, изјави Надал кој на турнирот ќе учествува со специјална покана.

Противник утре ќе му биде Кобол од Италија. Барселона е турнир кој Надал 11 пати го освојуваше.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ