петок, 19 април 2024

Надал го откажа учеството на Индијан Велс

Шпанскиот тениски ас, Рафаел Надал се повлече од Индијан Велс, смета дека не е подготвен за турнир на највисоко ниво.

Објавено на

часот

Сподели

Надал соопшти дека се повлекува од турнирот во Индијан Велс.

„Со огромна тага можам да кажам дека се повлекувам од овој неверојатен турнир во Индијан Велс. Сите знаат колку многу го сакам ова место и колку многу сакам да играм тука. Работев напорно и тренирав и сите знаете дека имав тест викендот, но не сум подготвен да играм на највисоко ниво на вака силен турнир. Одлуката не елесна, ова е тешка одлука, но не можам да се лажам себеси и илијадниците фанови. Ќе ми недостасувате сите, но сигурен сум дека турнирот ќе има голем успех“, објави Надал.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ