петок, 19 април 2024

Над еден килограм марихуана најдени во Тетово, приведени две лица

Вчера во 18.40 часот во Тетово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово ги лишиле од слобода К.Р.(24) и Л.Р.(22), двајцата од Тетово.

Објавено на

часот

Сподели

При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, во просториите кои ги користeле биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со околу еден килограм и 300 грама марихуана и дигитална вага.

Двајцата биле задржани во полициската станица Тетово и за настанот бил запознаен јавен обвинител.

Според полицијата, по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ