сабота, 2 март 2024

Над 200 пешаци казнети вчера за небезбедно минување улица

Објавено на

часот

Сподели

МВР инрормира дека за време на контролата санкционирани се и 107 други видови на прекршоци. Оттаму предупредуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ