понеделник, 26 февруари 2024

Над 2.200 гости на крунисување на британскиот крал Чарлс Трети, меѓу нив и Пендаровски

Објавено на

часот

Сподели

На церемонијата на крунисување најавени се повеќе од 2.200 гости меѓу кои шефови на држави, познати имиња и хуманитарни организации од 203 земји, како и членови на кралското семејство. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ