четврток, 20 јуни 2024

Начевски и Николов ќе го судат финалето од Лигата на шампионите

Најдобрите македонски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат финалето од Лигата на шампионите во Келн меѓу Барселона и Алборг.

Објавено на

часот

Сподели

Со ова нашата судиска двојка ќе влезе во историјата на ракометот бидејќи ќе ги комплетира финалињата на сите големи натпреварувања.

Претходно Начевски и Николов судеа финални мечеви на европски и светски првенства во машка и женска конкуренција, а свиреа и финале на Олимписките игри во Токио.

Финалето од Лигата на шампионите меѓу Алборг и Барселона почнува од 18 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ