сабота, 24 февруари 2024

Начевски и Николов ќе судат полуфинале на Европското првенство

Македонската ракометна судиска двојка, Ѓорѓи Николов и Славе Начевски, утре ќе судат полуфинале на Европското првенство во Германија.

Објавено на

часот

Сподели

Македонските судии го добија дуелот меѓу актуелниот европски шампион Шведска и селекцијата на Франција.

Натпреварот се игра утре во „Ланксес Арената“ во Келн со почеток од 17:45 часот.

Втората полуфинална двојка е од 20:30 часот, дуелот меѓу светскиот шампион Данска и домаќинот Германија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ