недела, 26 мај 2024

На ТВ 21 утре прва претседателска дебата

ТВ21 ја организира првата претседателска телевизиска дебата пред одржувањето на вториот круг.

Објавено на

часот

Сподели

Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова утре (30 април) ќе бидат гости во студиото на ТВ21. Дебатата почнува во 21 часот и 15 минути.

Секој кандидат на почетокот од дебатата ќе може да ја презентира својата програма во времетраење од 4 минути, а потоа следуваат прашања од различни области. Секој има право на одговор во времетраење од 90 секунди и право на реплика од 30 секунди.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ