петок, 19 април 2024
ОЈО Скопје изврши увид на местото

На снимките од видеонадзорот на објектите во Железара ќе се бара убиецот на докторот

Од Основното јавно обвинителство Скопје информираат дека е извршен увид на местото во скопската населба Железара каде синоќа беше пронајдено телото на 67-годишниот лекар со повеќе убодни рани.

Објавено на

часот

Сподели

„Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор. Се преземаат дејствија за расчистување на настанот“, се наведува во соопштението од ОЈО Скопје.

Министерството за внатрешни работи информираше дека лекарот со убодни рани е пронајден во сопственото возило киа на паркингот пред поликлиниката Железара.

Според пријавеното, тој бил пронајден од неговите синови, кои почнале да го бараат откако не се вратил дома од работа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ