четврток, 20 јуни 2024

На радар фатен со 209 километри на час

Објавено на

часот

Сподели

Притоа, 69 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 83 надвор од населено место.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, а МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ