сабота, 20 април 2024

На Попова Шапка мечка нападнала фрирајдер од Данска

Утрово во месноста Јелак на Попова Шапка мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во фрирајд скијање, јави Центарот за управување со кризи.

Објавено на

часот

Сподели

Мечката со гризнување и гребење му нанела повреди на нозете на скијачот. Екипа на итната медицинска помош од Тетово го транспортира повредениот скијач кон тетовска болница каде дополнително ќе биде утврдена тежината на повредите.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ