вторник, 18 јуни 2024

На пет дена пред почетокот на Европското првенство, тепачка на тренингот на Германија!

Весникот Билд пренесува за инцидент на тренингот на Германија, Атонио Ридигер и Никлас Филкруг се фатиле за гуша по еден дуел.

Објавено на

часот

Сподели

Тензично на тренингот на Германија на пет дена пред почетокот на Европското првенство.

Билд објави дека на денешниот тренинг се случил инцидент помеѓу Антонио Ридигер и Никлас Ф Филкруг.

За време на тренинг натпревар, дефанзивецот со цврст старт го соборил напаѓачот на земја, по што Фулкруг станал почнал да го турка Рудигер, двајцата се фатиле за гуша, но брзо притрчал помошникот Вагнер и ги разделил.

„Панцерите“ како домаќини се еден од фаворитите на Европското првенство, но селекторот Јулијан Нагелсман ќе има полни раце работа за Германија да се покаже на врвно ниво.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ