понеделник, 17 јуни 2024

На патот Прилеп-Битола загина албански државјанин

Објавено на

часот

Сподели

Со телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од возилото, констатирани во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ