вторник, 16 април 2024

На патот Крива Паланка – Деве Баир се работи и има одрони, возете внимателно

Македонијапат соопшти дека на магистралниот пат А2 Крива Паланка – Граничен премин Деве Баир поради работи на патот и позачестени одрони треба крајно внимателно да се управува со возилата за своја и за општа безбедност.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

На одредени места, се наведува во соопштението, е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ