понеделник, 4 март 2024

На фудбалското дерби Караорман-Охрид во Струга, повредени пет полицајци

Објавено на

часот

Сподели

„Навивачите оштетиле дел од инвентарот на стадионот. При преземање мерки со повреди се здобиле пет полициски службеници од полициската станица Струга. По целосно документирање и расчистување на случајот, ОВР Струга ќе поднесе соодветни пријави“, соопштија од МВР.

Караорман минимално со 1:0 го совлада Охрид во езерското дерби од 23 коло од Втората фудбалска лига. Стружани со тоа се реваншираа за поразот во есенскиот дел од првенството кога славеше Охрид, исто така со 1:0.

Фото: Бобан Стојаноски

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ