среда, 29 мај 2024

На Евертон повторно му одземаа бодови во Премиерлигата

Премиерлигата соопшти дека на Евертон му се одземаат уште два бода поради прекршување на финансискиот фер-плеј.

Објавено на

часот

Сподели

На Евертон претходно му беа одземени шест бодови, а сега уште два. Со минис осум бодови од освоените, тимот од Ливерпул дојде на само два бода до местата кои водат во Чемпионшип.

Од Евертон ќе поднесат жалба на одлуката за одземање на бодови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ