четврток, 29 февруари 2024

На Блаце приведено лице од Косово, во камион криумчарело стока без документација

Објавено на

часот

Сподели

При преглед во товарното возило „рено“ со косовска национална ознака, кое го управувал, била пронајдена стока за која немал доказ за потеклото, односно не поседувал официјален заверен документ. Возилото и стоката биле одземени за понатамошна постапка, а лицето било задржано во полициската станица Чаир, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ