недела, 14 април 2024

На Блаце приведен Французин, возел ауди кое се барало по Интерпол

Вчера во 20.40 часот на Граничен премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Г.Л.(44) од Франција затоа што при извршена гранична проверка и контрола било констатирано дека возилото ауди со француски национални ознаки, кое го управувал, евидирало во оперативна евиденција по барање од Интерпол.

Објавено на

часот

Сподели

Возилото било одземено, а Г.Л. бил предаден на полициски службеници од Полициското одделение Мирковци за понатамошна постапка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ