вторник, 5 март 2024

На 7 мај настап на „Френки гоус ту Холивуд“ на Евровизија

Објавено на

часот

Сподели

Гитаристот на музичкиот состав од Ливерпул, Брајан Неш изјави дека тој и остатокот од бендот „ќе почувствуваат малку ‘скаузер’ (ливерпулска) љубов“ при настапот во живо, прв по 36 години во нивниот роден град. Групата беше една од најпопуларните во Велика Британија во текот на 1980-тите, а нивните најголеми хитови беа „Two Tribes“, „Relax“ и „The Power of Love“. 

Tиe беа активни од 1980 – 1987 и 2004 – 2007 година.

И новиот настап ќе биде со оригиналната постава на составот каде што влегуваат Холи Џонсон, Неш, Пол Радерфорд, Марк О’Тул и Питер Хил.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ