четврток, 13 јуни 2024
Временска прогноза

Нѐ очекува стабилно и многу топло време, од четврток со температури над 40 степени

Објавено на

часот

Сподели

Како што посочуваат од УХМР, утринските во Скопје и во јужните делови нема да се спуштаат под 20 степени.

Особено топло ќе биде во четврток и петок, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ