понеделник, 20 мај 2024

MВР со детали за вчерашната тешка сообраќајка на патот Радовиш-Штип

М.Л. (27) и Ж.Г. (49), обајцата од Радовиш, загинаа вчера во страшната сообраќајна несреќа што се случи на магистралниот пат А-4на излез од Радовиш кон Штип. Во несреќата тешко повредена е и Ј.Г. (41) од Радовиш, која била сопатничка во „опелот“.

Објавено на

часот

Сподели

Увид на местото на несреќата извршил јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и екипа на полициската станица Радовиш.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ