недела, 14 април 2024

MВР расветли обид за убиство и поднесе кривична пријава

Скопјанец пред два дена со пиштол застрелал човек во ногата, полицијата го пронајде и приведе, а денеска соопшти дека до обвинителството е поднесена кривична пријава и дека лицето е во притвор.

Објавено на

часот

Сподели

„СВР Скопје до ОЈО Скопје поднесе кривична пријава против А.К. (36) од Скопје поради обид за убиство. На 22 февруари во 14.20 часот во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.К., постапувајќи по претходна пријава дека во 14 часот во угостителски објект на ул.Ќемал Сејфула во Скопје пукал во Е.С. и му нанел повреда во ногата.

Против А.К. е поднесена кривична пријава до ОЈО Скопје, а судија од Основен кривичен суд Скопје му одреди мерка притвор од 30 дена. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ