среда, 21 февруари 2024

Мурињо пристигна во Барселона (ВИДЕО)

Жозе Мурињо е во Барселона, Португалецот се насмеа на прашањето дали би можел да биде тренер на каталонскиот клуб.

Објавено на

часот

Сподели

Во изминатите денови се појавија гласини дека Мурињо би можел да биде тренер на Барселона, таквите најави подоцна беа негирани.

Но, Португалецот утринава пристигна во Барселона, а тоа дополнително ги поттикна шпекулациите.

Мурињо беше пречекан од шпански новинари, но не сакаше да одговори на нивните прашања. Само се насмеа кога беше прашан можно преземање на тренерската позиција во Барселона.

Поверојатно е дека Мурињо е на одмор во Барселона, но останува да видиме за што се работи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ