понеделник, 26 февруари 2024

Му се слошило, се превртел со возилото и загинал

На регионалниот пат Битола-Прилеп кај место викано Џаферица, на И.С.(67) од Прилеп, додека управувал патничко моторно возило марка сузуки со прилепски регистарски ознаки, му се слошило и возилото излетало од патот.

Објавено на

часот

Сподели

И.С. починал на лице место, смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош, а во консултација со јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ