понеделник, 27 мај 2024

Мртво тело на маж најдено во Вардар кај Велес

Во реката Вардар во близина на место викано Јаниташ во Велес, полициски службеници од СВР Велес вчераутро во 8:30 часот пронашле тело на починато машко лице.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира денеска портпаролот на СВР Велес, Билјана Ѓаковска, телото на починатиот било извадено од реката од полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции при МВР.

Увид извршила увидна екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ