понеделник, 4 март 2024

Мртво момче најдено во реката Вардар, било пријавено за исчезнато

Објавено на

часот

Сподели

Влера околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во село Јурумлери, скопско, било забележано тело на машко лице.

Како што информира МВР, по преземени мерки телото било извадено и било утврдено дека станува за збор за А.И.(25) од Гостивар, кој на 10 апри 2023 бил пријавен за исчезнат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ